Chem-Tech Distribution 

34-100 Wadowice
ul. Niwy 41

Tel: +48 535 507 456
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kwas Siarkowy-rozcieńczanie

Systemy rozcieńczania kwasu siarkowego

Jednostki do rozcieńczania kwasu siarkowego Graphec® "OneButton" są montowanymi „pod klucz” systemami, całkowicie zautomatyzowanymi. Rozcieńczenie kwasu powoduje nagłe i istotne uwolnienie ciepła, które powoduje szybki wzrost temperatury, czasami powyżej temperatury parowania rozcieńczonego kwasu.

Graphec® OneButton zawiera zwykle wymiennik ciepła (zwykle grafitowy płaszcz i rurki), mieszalnik statyczny (wykonany z grafitu / PTFE), kwasoodporne rurociągi i zawory (wyłożone PTFE), urządzenie do pomiaru przewodności, metalową ramę, instrumenty, zawory regulacyjne i panel sterowania (ze sterownikiem PLC). W razie potrzeby można zintegrować następujące akcesoria: pompy zasilające lub wzmacniacz produktu, automat do sterowania zaopatrzeniem w materiał zbiorników magazynowych, wieża chłodnicza, sterowanie interfejsem DCS i stacja rejestrująca.

Graphec® OneButton zapewnia:

  • niezwykle precyzyjne rozcieńczenie w szerokim zakresie stężeń (do 85% w/w);
  • ścisła kontrola wszystkich krytycznych parametrów procesu;
  • bezpieczne i szybkie procedury uruchamiania i wyłączania;
  • Optymalny wybór materiału dla każdego komponentu, aby zmaksymalizować żywotność.

Zintegrowany system sterowania jest ostatecznie wyposażony w rejestrator i jest w stanie regulować blokady i sekwencje. Logika "OneButton" nie wymaga ręcznej obsługi, pracownicy muszą tylko wybrać wymaganą wartość stężenia, nacisnąć przycisk START i odczekać kilka sekund, aby osiągnąć ustalony poziom.