Chem-Tech Distribution 

34-100 Wadowice
ul. Niwy 41

Tel: +48 535 507 456
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Meltclean

Zmiany kolorów I materiału w wytłaczarce, ślimakach I formach możliwe w ciągu kilku minut.

·         Poprzez redukcję temperatury w sferze zasypu oraz podwyższanie temperatury cylindra, dyszy oraz kanałów doprowadzających, uzyskuje się lepsze efekty czyszczące preparatu meltclean®. Preparat nie działa jeśli jest stosowany w fazie zimnej urządzenia.

·         Podczas czyszczenia wtryskarki, należy kilkakrotnie obrócić ślimakiem do przodu oraz wstecz. Powtarzać czynności do momentu aż stopiona masa nie uzyska identycznego koloru jak granulat, który ma być zastosowany po fazie czyszczenia preparatem.

·         Aby poprawić efekt czyszczący preparatu meltclean® należy pozostawić mieszankę (granulat + meltclean®) w układzie plastyfikującym na kilka minut a następnie powtórnie przeczyścić.

·         Preparat meltclean® może być wstrzykiwany bezproblemowo przez kanały doprowadzające form aż do szczelin narzędzia. Podczas zaczynania procesu czyszczenia lepiej jest wstrzyknąć materiał poprzez kanał doprowadzający podczas gdy forma jest otwarta. Po kilkukrotnym powtórzeniu czynności należy zmniejszyć temperaturę cylindra i podnieść temperaturę kanałów doprowadzających. Bardzo ważnym jest aby przestrzegać dopuszczalnego obciążenia maszyny. Możliwe jest również wstrzyknięcie w otwór bez utrzymywania ciśnienia podczas gdy narzędzie nie jest kompletnie zamknięte. Nie jest konieczna deinstalacja narzędzi oraz inna mechaniczna czynność czyszczenia i polerowania.

·         Powstały po czyszczeniu odpad zmieszany z preparatem meltclean® może być stosowany z identycznym produktem jako surowiec wtórny.

Szczelnie zamknąć pojemnik wypełniony meltclean® po nabraniu materiału.

Łatwe dozowanie:

1 nakrętka meltclean® = 20 g

Zalecane ilości do czyszczenia ABS przy użyciu meltclean® przy temperaturze 230°C

Średnica ślimaka a ilość preparatu

30 mm 20 g maximum

50 mm 40 g maximum

70 mm 60 g maximum

90 mm 100 g maximum